Acoussion Live 2017

21.-22. juuli toob Tallinnast poole tunni sõidu kaugusele rändfestivali Acoussion Live

Acoussion Live puhul on tegemist kolmandat suve toimuva omanäolise muusikafestivaliga, kus kesk imekaunist loodust astuvad ootamatutel improviseeritud lavadel üles erižanre viljelevad artistid. Seekordne festival on esmakordselt kahepäevane ning toimub Harjumaal Saku vallas Küla Villas (Tallinnast poole tunni sõidu kaugusel). Tegemist on n-ö butiikfestivaliga, kuhu müüakse piiratud koguses pileteid. Acoussion on igati peresõbralik ning kuni 15-aastastele lastele (k.a) on sissepääs koos vanemaga tasuta.

“Ennist mõtlesin siin, selili lamades, muusikat kuulates, pilved ja kiilid ja liblikad minust päikeses üle lendamas, siidri maitse suus, sirelilõhn kopsudes, parimad sõbrad ümberringi, pehme samblane rohi mu asemeks, ühesõnaga mõtlesin: kui see jääkski suve ainsaks soojaks päevaks, oleks mul sellest suvest võrratud mälestused,” kirjutas ülemöödunud aasta 13. juunil Acoussioni külalisteraamatusse kirjanik Eia Uus. See mõttekäik sobib imeliselt kirjeldama festivali meeleolu, mis igal aastal uude kaunisse Eestimaa paika rändab.

Acoussion Live 2016

Tänavuse festivali esinejate nimistut kroonib maailmakuulus multiinstrumentalist, helilooja ja produtsent, kultus-jazzbändi Snarky Puppy asutajaliige ja pianist Bill Laurance (UK), kelle The Guardian ristinud “jazzi maestroks”. Oma karjääri jooksul on mees esinenud koos rea muusikamaailma supertalentidega nagu näiteks Morcheeba, Bobby McFerrini, Laura Mvula, Jacob Collieri jt-ga.

Lisaks esinevad Acoussionil üha enam laias ilmas tuntust koguv IIRIS (EE/UK), oma noorele eale vaatamata kodumaal juba ülimenukas Pomme (FR), Eesti parim jazz-kooslus Estonian Voices, tänavu Eesti Muusikaauhindadel aasta ansambliks kroonitud Elephants From Neptune, samal gaalal aasta alternatiiv/indiealbumi tiitliga pärjatud Mick Pedaja, suurepärast venekeelset indiemuusikat viljelev Svidanie (RU), Eesti Muusikaauhindadel aasta parima etno/folk/rahvaliku albumi preemia korjanud Maarja Nuut, maailmakuulsatele seriaalidele CSI: Miami, Grey Anatoomia, Kondid, Kurjuse Kannul jt oma lugusid “laenanud” Richard Walters (UK), konkursi Noortebänd 2016 võitja The Notes ja finalist Lepatriinu, telesaatest Väikesed Hiiglased tuntud 6-aastane Lucas Christopher Varema, Eesti Laul 2016 poolfinalist The Jingles, kunagise menubändi MID solist ja ERR’i telesaadete “Kahekõne”, “Suud puhtaks” jt originaalmuusika looja RObAM ning värsked ja ülimõnusad kooslused Tintura ja Rake. Festivalipäevad saadavad öösse DJ Sander Mölder & DJ Peeter Ehala (TIKS) ning DJ Girti Suun.

Lisainfo kodulehel: www.muusikafestival.ee ja Facebookis
Festivali uudiskirja loe siit

Foto- ja videomaterjalid:

Artistide fotod: http://monstrum.ee/klient/acoussion/esinejad/
Artistide info: http://acoussion.com/kava
Acoussion Live 2016 fotod: http://acoussion.com/festival
Acoussion Live 2016/2015 videod: https://vimeo.com/acoussionlive

Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi toetus

Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi toetus

Tutvu villaga läbi
VIRTUAALTUURI