2024. aasta Küla Villa noortelaager

Juba seitsmendat aastat järjest korraldame laste- ja noortelaagrit, kus iga laps saab proovida uusi tegevusi ning selle läbi avastada, mis teda kõige enam köidab. Olgu see siis laulmine, tantsimine, sport või käsitöö- moedisain. Igale lapsele antakse võimalus olla tema ise, keskkonnas, mis teda toetab. Kuna meie laagri eesmärk on lapsi motiveerida ja tutvustada neile erinevaid loovalasid, oleme iga aasta laagrisse kaasanud noori kasvatajaid igast elu valdkonnast, kelle kõrgharidus on omandatud Viljandi kultuuri- või kunstiakadeemiast.

Sellel aastal on laagri staariks päev Vembu-Tembumaa kogu pere pargis kus veedame kogu päeva erinevatel atraktsioonidel, batuutidel ja basseinides.

Alates 1. maist hind 230 eurot

PS! Tasuda saab mitmes osas ja ühepere lastele soodustus 5% lapse pealt.
Tasu sisaldab maitsvat toitu, aktiivset programmi, ägedaid kasvatajaid, majutust ja üllatusi.
Osalejate arv laagris on kuni 100 noort + 12 kasvatajat + 3 kokka.

Laagriprogramm:

Saabumise ja lahkumise kellaajad laagrisse: 16. juunil kell 13.00-14.00 ja koju 20. juunil kell 14.00-15.00

16.06 STARDIPÄEV
Saabumine ja sättimine, tiimidesse määramine. Koosviibimine kus valitakse tiimile nimi ja pannakse paika väärtused ja mõeldakse välja tiimi moto. Nendest lähtudes valmistab iga tiim endale tiimilipu. Peale lõunat toimuvad seltskonnamängud ja erinevad põnevad tegevused. Õhtul grillime vahukomme ja tähistame laagri algust.

17.06 LOOME- JA MOEPÄEV
Vahudisko. Vahudisko on päevane tegevus, kus päikese leevenduseks mängime ja tantsime vahus koos mõnusa muusikaga.
Sellel päeval jagab meiega enesekaitse oskusi ning teadmisi Eric Noormets. 2022 aasta laagris imehead tagasiside saanud töötuba on sellel aastal jälle ajakavas!

18.06 VEMBU- JA TEMBUMAA PÄEV
Veedame kogu päeva Vembu-Tembumaa erinevatel atraktsioonidel, batuutidel ja basseinides.

19.06 TALENDIPÄEV
Meie armastatud talendilaval saavad kõik osalejad jagada oma andeid ja oskusi teiste laagrilistega. Iga etteaste järel annavad tagasisidet meie armsad kohtunikud kelleks on kolm välja valitud kasvatajat. Jagame kiidusõnu, nippe ja head energiat. Peale showd grillime vahukomme ja teeme diskot.
NB! Sellel päeval teeme ka matka looduses, mille jooksul on vahepeatus kohalikus külapoes.

Tantsutund. Talendipäeva pärastlõuna sisustab LifeDance tantsustuudio treener Kaili, kes tutvustab noortele uusi liikumisstiile, julgustades olema omanäoline ning nautima muusikat.

Foorumteater mängud. Viljandi kultuuriakadeemia tudeng Madleen Maria Kirja viib läbi põnevaid töötubasid, mis valmistavad soovijaid ette õhtuseks talendišõuks.

20.06 TIIMIPÄEV
Lahkumispäev on mõeldud kogetud meeleolu ja emotsioonide jagamiseks nii tiimide kui ka kogu laagri vahel. Mängime mõned mängud kus saame teineteisele häid mõtteid ja soove kaasa saata ning sööme torti ja veedame koos aega laagriseiku meenutades.

PS! Nimekiri asjadest, mis peaksid lapsel kaasas olema:
Matkamadrats (mitte laiem kui 70cm kuna telki peab mahtuma 10 madratsit), magmiskott, padi, käterätik (võimalusel kaks, üks suurem ja teine väiksem), kruus,taskulamp, käärid, riietus sooja ja jaheda ilma tarvis, päevitusriided, sportlikud jalanõud, plätud, peakate, hambahari, hambapasta, sääsetõrjevahend ning 15-20.- eurot taskuraha (külapoe külastamisel /jäätisekohvikus)

Olete oodatud registreeruma – kehtib reegel, kes ees, see sees!
Laagrit puudutavate küsimuste korral kirjuta grete@kylavilla.ee või helista 58 41 4873

Registreerimine laagrisse


10 suurepärast põhjust, miks tulla Küla Villa laste- ja noorte suvelaagrisse

1. ÄGE LAAGRIPROGRAMM.

Küla Villa laste- ja noortelaager on kuulus oma ägeda laagriprogrammi poolest. Kõikide laagriliste kustumatutesse mälestustesse on jäänud teatrietendused, mis kohapeal ise välja mõeldakse ning kogu laagriseltskonna ees etendatakse. Etendused on nii pöörased ja naljakad, et publikul on pärast etendust kõht naermisest lausa kange. Moeshow on koht, kus tiimid saavad näidata oma loomingulisust ning originaalsust, disainides ise rõivakomplekte ning aksessuaare. Kui sa ei ole riiete disainimisest huvitatud, saad luua modellidele lavalise liikumise, mõelda välja helikujunduse või teha kogu kollektsioonile reklaamikampaania. Väga popid on laagri õhtused diskod. Kõik soovijad saavad ennast proovile panna talendishowl, kus osalemiseks pole piire: showl on üles astunud kõhurääkijad, mustkunstnikud, lauljad, tantsijad, anekdoodivestjad, akrobaadid, stand up koomikud, loomahäälte imiteerijad, loovestjad ja kes kõik veel. Võitjaid ei valita ning kõiki ülesastujaid kostitab publik suure poolehoiu ning vägeva aplausiga. Tulihingelised spordifännid saavad end proovile panna spordipäeval, mis humoorikas võtmes annab võimaluse igasuguses sportlikus vormis olevale laagrilisele – ei ole mingit vahet, kas oled professionaalne judokas või hoiad palli käes esimest korda elus – igaühe jaoks leidub väärikas spordiala!

2. NOORED KASVATAJAD

KülaVilla laste – ja noortelaager toimub juba viiendat korda ning laagri kaubamärgiks on kõik need aastad olnud noored ja entusiastlikud kasvatajad. Kuigi noormehi on meie laagri kasvatajate hulgas olnud igal aastal, siis tänavu on neid lausa rekordiliselt palju – kokku 6 meeskasvatajat! Eelmisel aastal olid meeskasvatajad konkurentsitult laagri kõige popimad. Kõik kasvatajad on ise mingis valdkonnas profid (moekunstnik, rõivadisainer, kunstnik, muusik, arhitekt, võitluskunst, maailmarändur jne), seega on noortel võimalik saada kasulikke teadmisi ning täpsemat infot nende põnevate valdkondade kohta ning sel moel oma karjääriplaneerimisele või siis uute hobidega tegelemisele hoog sisse anda.

3. SUUREPÄRANE ASUKOHT

KülaVilla laste- ja noortelaager toimub imekaunis kohas – siin on palju avarust ja rohelust ning samas mõnusalt kohti, kus soovi korral omaette olla. Kõik vajalik on käe-jala juures ning eluolu väga hubane.

4. ARENDAD OSKUSI JA ÕPID ENNAST TUNDMA

Külavilla laste- ja noorte suvelaagris on väga palju erinevaid tegevusi, millega Sa võibolla mitte kunagi kokku puutunud ei ole. Võibolla oled Sa tõsine sportlane ning seni ringiga mööda käinud kõikvõimalikest loomingulisemat sorti tegevustest nagu näitlemine, laulmine või anekdootide vestmine? Võibolla oled Sa plaaninud ühineda kooli näitetrupiga aga pole julgenud, sest Sa ei tea, kas oled piisavalt andekas? Külavilla laagris saad kõik need võimalused järgi proovida ning alles seejärel otsustada, mis Sulle päriselt sobib.

5. MÕNUS SELTSKOND

Senine kogemus näitab, et meie laagrisse tulevad nii sõprade pundid kui ka lapsed, kellel pole sõpru kaasas. Ja kogemus näitab ka seda, et hiljemalt esimese päeva õhtuks on kõik leidnud endale uusi tuttavaid, kellega muidu poleks iialgi kohtunud. Meil on palju noori, kes tulevad sel aastal laagrisse juba kolmandat korda ning alati üksi, sest nii on kõige kindlam viis uusi sõpru leida. Samuti saavad paljud laagrilised endale uued suured sõbrad ehk laagrikasvatajad, kellega suheldakse edasi ka pärast laagri lõppu.

6. EKSKLUSIIVSUSVAID ÜKS LAAGRIVAHETUS AASTAS

Külavilla laste- ja noortelaagris osalemine on tõeliselt eksklusiivne, sest igal aastal toimub vaid üks laagrivahetus. Tavaliselt täituvad kõik laagrikohad hiljemalt aprilli lõpuks ning sealt edasi käib juba lapsevanemate vahel omavaheline kauplemine – kui juhtub, et mõni registreerunu ei saa mingil põhusel laagrisse tulla, on tema asemel kohe uus huviline olemas! Laagrilised ise on väitnud, et KülaVilla laagris on mingi eriline soojus ja üksteise usaldus, mis teeb laagrikogemuse nii positiivseks ja erisuguseks. Kõikidega arvestatakse, kõikide arvamusi kuulatakse ja üksteist austatakse.

7. VÄRSKE ÕHK

Pole vist mingi uudis, et tänapäeva lapsed ja noored veedavad suure osa oma ärkvelolekuajast siseruumides, olgu selleks siis kodu, kool, trennid või auto. Värske õhk on tänapäeval tõeline luksus! KülaVilla laagris seda luksust aga pakutakse ning 99% tegevustest toimuvad kõik õues – me sööme, magame ja tegutseme õues. Igal aastal juhtub nii, et lapsevanemad sõidutavad kahvatud ja kurnatud lapsed laagrisse ning tagasi saavad punapõsksed ja energilised. Hea toit, mõnus meelelahutus ja tore seltskond teevad imet!

8. TÕSTAB ENESEKINDLUST JA KASVATAB ISESEISVUST

KülaVilla laste- ja noortelaagris on lapsi, kes pole kunagi laagris käinud ning vahel juhtub, et laagrisse satub mõni laps, kes ise pole tahtnud tulla aga kuna vanematel on vaja tööd teha, siis midagi pole teha. Ja igal aastal juhtub ka nii, et need, kes esmapilgul tundusid ebalevatena või tulnud justkui vastu tahtmist, saavad laagri lõpus toimuval talendishowl kõige suurema aplausi osaliseks! Ja kas pole mitte ka nii, et tänapäeva lastel kipuvad emmed-issid kodus kõik toimetused ette-taha ära tegema ning laager võibolla paljude laste jaoks esimene kord üleüldse, kus ta peab iseseisvalt üles leidma oma kadunud sokid või suutma ilma vanema meeldetuletuseta olla õigel ajal õiges kohas.

9. PÄEV VEMBU-TEMBUMAAL

Veedame kogu päeva Vembu-Tembumaa erinevatel atraktsioonidel, batuutidel ja basseinides.

10. SAAD MEELDEJÄÄVA JA LAHEDA TELKIMISKOGEMUSE

Tänapäeval ei ole vist väga palju laagreid, kus telgitakse. Kõikjal on mugavad majad ja toad, kus ööbitakse ning see on ju tore. Külavilla laste- ja noortelaager on aga läinud teist teed ning püüab elus hoida seda vahvat ning kolmkümmend aastat tagasi ainuvõimalikku reisimisvõimaluse – telkimise – traditsiooni. Tänasele noorte põlvkonnale võib see tunduda ju kummaline, et milleks telkida, kui igal pool on olemas kämpingud, suvilad ja hotellid aga selleks, et neile seda näidata, tuleb seda ju ise kogeda! Telkimise kõige suuremateks plussideks (peale värske õhu muidugi) on asjaolu, et see on põnev, nii eriline ja teistmoodi – luua endale oma väike maailm, kus kehtivad vaid sinu reeglid, kus isegi lõhnab nii eriliselt ning kus kõike, mida sa tavaliselt teed, saab teha hoopis isemoodi. Ning muidugi on täiesti erakordne see lõhn, aisting ja tunne, mis tekib siis, kui sa hommikul telgiukse lahti teed ja kui kastemärjal rohul esimene päikesetriip sind tervitab! Seda kogemust ei saa ju vahetada mitte millegi muu vastu? Lastel on 10 kohalised GLÄMPING telgid.


Hetki 2023. a laagrist:


Suvelaagri meeskond


Grete /juhataja

Pealehakkaja, lõbus, hooliv… Mulle meeldib tegeleda kunstiga ja viibida palju looduses. Kui olin väike, siis soovisin saada tantsijaks. :)


Hugo /juhataja

Hugole meeldib lisaks rõivakunstile tegeleda veel paljude erinevate hobidega. Kõige erilisema koha tema südames on leidnud aga lapsed ja noored, sest ka tema enda peres kasvab peale tema veel hulk väiksemaid õdesid ja vendi, kellega talle väga meeldib aega veeta.


Karl Henrik /kasvataja

Olen oma loomult tegutseja ja niisma passida mulle ei meeldi. Fantaasia rikkad ja mängulised inimesed teevad olemise heaks ja sellepärast meeldibki mulle koolis töötada noortega.


Hendrik /kasvataja

Mu silmad ja hinge paneb kõige rohkem särama muusika, mis on mind saatnud juba väiksest peale. Olen mänguline ja aktiivne, kuid samas suudan ka aja maha võtta ning looduses vaikust nautida.


Kirte /kasvataja

Meeldivad igasuguseid aktiivsed põnevad tegevused, elu unistus on saada Mowgliks, et saaks džunglis puude otsas ronida, köiega rippuda ja tiigrile pai teha!


Madleen /kasvataja

Elu on seiklus! Selle pärast olen ka viimased paar aastat ringi rännanud ning elanud erinevates maades ja tutvunud sadade uute ja huvitavate inimestega. Paigal püsida on raske ja veel on nii palju, mida näha!


Eliisabeth /kasvataja

Olen loominguline kunstihing-bioloog. Tahan näha inimest päriselt, olla tema jaoks olemas ja anda enda poolt parim, et tal oleks hea!


Anselm /kasvataja

Reipa meelega, seikluste ja põnevuste kütt. Mulle meeldib sotsiaalsete ürituste korraldamine ja läbiviimine. Armastan külma dušši. ;)

Registreerimine laagrisse

Tagasivaateid eelmiste laagrite kohta leiate siit:

Suvelaager 2023 Suvelaager 2022 Suvelaager 2021 Suvelaager 2020 Suvelaager 2019 Suvelaager 2018 Suvelaager 2017 Pildikesi laagrimelust


Noortelaagri logo:


PS! Noortelaagri logo saad salvestada, printida , kleepida, lasta särgile triikida!
PDF-fail tõmba alla siitEuroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi toetus

Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi toetus

Tutvu villaga läbi
VIRTUAALTUURI