Küla Villa laste- ja noortelaagris on maailma parimad kasvatajad

Postitatud : 10.04.2019


Autor:


Mis on ühes ägedas laste- ja noortelaagris kõige tähtsam? Muidugi see, et seal oleks head sõbrad ja laagris oleks põnev! Aga vähemalt sama oluline on ka see, millised on laagri kasvatajad, kes lastega koos aega veedavad. On nad ikka asjalikud ja kogemustega? Nõuavad nad piisavalt distsipliini aga on laste jaoks ikka autoriteedid? Kas nad on saanud vastava koolituse? On nad varem üldse laste ja noortega kokku puutunud? Millega nad igapäevaselt tegelevad?

Küla Villa laste- ja noortelaagri üheks tugevuseks ja kindlasti üheks olulisimaks põhjuseks, miks laagrisse ikka ja jälle tagasi tullakse, ongi just noored kasvatajad. Piisavalt vanad, et omada kogemusi ning olla neile toeks ja eeskujuks, kuid samas piisavalt noored, et mäletada veel väga hästi seda aega, kui ise teismeline oldi.

Kes siis on meie laagri tänavused kroonijuveelid? Küla Villa laste- ja noortelaagri kasvatajateks on noored, kel igaühel on oma eriline hobi või eriala, milles nad ennast järjepidevalt arendavad.

Laagri juht ja liider on Hugo, kes täitis seda vastutusrikast rolli ka eelmisel aastal ning oli konkurentsitult laagri kõige popim kasvataja. Miks? Hugo empaatiavõime ja oskus jääda rahulikuks ka kõige keerulisemas situatsioonis tõid talle maksimumpunktid kogu laagrirahva poolt. Kogemusi laste ja noortega suhtlemisel on ta saanud oma perest – Hugol on palju erinevas vanuses õdesid ja vendi, kellega talle väga meeldib aega veeta. Hugo eriliseks hobiks on aga rõivadisain ja õmblemine, mida ta on õppinud nii Taani kui Amsterdami ülikoolides. Ta on mitmete rõivakollektsioonide autor, mida on esitletud erinevatel moelavadel.

Eelmisel aastal said laagrikasvataja kogemuse ka Kermo ja Elisa Johanna, kes olid samuti noorte lemmikud ning suured eeskujud.

Elisa-Johanna õpib Tallinna ülikoolis noorsootööd ning osaleb lisaks Küla Villa laagrile teist aastat ka Läti-Eesti koostööprojektis „Suvekool Audrus“. Elisa suurimaks kireks on näitlemine ning ta on õppinud näitlemist mitmete tuntud näitlejate käe all.

Kermo on tõeline energiapomm, keda jagub absoluutselt kõikjale – eelmisel aastal võis teda ühel ajal näha vähemalt kolmes erinevas kohas ning tema lõputu optimism nakatas kogu laagrit! Ikka esimesena hommikul virgutusvõimlemise platsile ja õhtul viimasena diskoripuldi tagant voodisse!

Grete on õppinud Taanis müügipindade kujundamist, turundust ja marketingi, Hispaanias sisekujundust, olnud Londonis praktikal Kriss Sooniku juures ja organiseerinud New Yorgis kunstigalerii tööd. Grete tunneb huvi graafilise disaini vastu ning talle meeldib kõik, mis seotud ilusate ja ägedate rõivastega, tema suurimaks kireks on tervislik toitumine.

Markus õpib Eesti Kunstiakadeemias arhitektuuri ning on kogemusi omandanud ka Slovakkias. Suurt tahtmist laste ja noortega tegeleda näitab ka see, et viimasel ajal on Markus teinud oma elus kannapöörde ning katsetanud õpetajaametit. Suurimaks kireks on lained, tuul ja merel surfamine. Ning otse loomulikult reisimine!

Madleen tegeles aastaid laulmise ning pillimänguga, õppis teatrikunsti ning andis koolitusi laste õigustest ning foorumteatritunde koolides ja laagrites. Hiljem õppis ülikoolis noorsootööd. Suureks kireks sai reisimine ning ta oli vabatahtlik, manager hostelis, lapsehoidja ja tegi veel mitmeid põnevaid töid paljudes erinevates riikides. Praegu fännab ta väga lugemist – see on nagu omaette reisimine teiste eludes!

Hendriku silmad ja hinge paneb kõige rohkem särama muusika, mis on teda saatnud juba väikesest peale. Henrik on mänguhimuline ja väga aktiivne, kuid vahetevahel on hea kauni looduse keskel korra aeg maha võtta. Seda saab Küla Villa laagris aga superhästi teha!

Karl Henrik on lõbus, optimistlik ja alati heas tujus. Talle meeldib väga töötada noortega, sest nendega koosolemisest saab hea fiilingu ning mis peatähtis – noortega koos saab oma kujutlusvõime täistuuridel tööle panna ja vot see on äge!

Helena on tõeline multinaine – lisaks Eesti Kunstiakadeemias arhitektuuri õppimisele jõuab ta veel tuhande asjaga tegeleda. Helena on alati nõus appi tulema ning tihti võibki teda leida asjatamas, organiseerimas, korraldamas ning igasuguseid probleeme lahendamas. Ta jõuab teha kümmet asja korraga ning jääda seejuures alati rahulikuks ja naeratavaks justkui kõik saaks tehtud möödaminnes. See on oskus, mida pole võimalik õppida, sest on Helenal ilmselt geenides.

Kertu fännab väga loomi, muusikat ja loodust – neid kõiki saab edukalt ühendada ning panna üksteise kasuks tööle. Kertu teeb alati kõike kogu südamest – kui juba midagi teha, siis nii, et ka kõik ümbritsev muutuks veelgi kaunimaks ja paremaks kohaks!

Kõik Küla Villa laste- ja noortelaagri kasvatajad omavad kogemusi, teadmisi ning oskusi laste ja noortega töötamisel. Kogemused on saadud nendega koos töötamisel koolis ja erinevates huviringides, varasemalt laagrikasvatajaks olles või õppides noorsootööd ja õpetajaametit. Küla Villa laager on sageli noortele kasvatajatele ka suvise praktika tegemise kohaks, mille üle meil on ääretult hea meel!

Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi toetus

Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi toetus

Tutvu villaga läbi
VIRTUAALTUURI