10 suurepärast põhjust, miks tulla Küla Villa laste- ja noorte suvelaagrisse

Postitatud : 11.03.2019


Autor:


1. ÄGE LAAGRIPROGRAMM.

Küla Villa laste- ja noortelaager on kuulus oma ägeda laagriprogrammi poolest. Kõikide laagriliste kustumatutesse mälestustesse on jäänud teatrietendused, mis kohapeal ise välja mõeldakse ning kogu laagriseltskonna ees etendatakse. Etendused on nii pöörased ja naljakad, et publikul on pärast etendust kõht naermisest lausa kange. Moeshow on koht, kus tiimid saavad näidata oma loomingulisust ning originaalsust, disainides ise rõivakomplekte ning aksessuaare. Kui sa ei ole riiete disainimisest huvitatud, saad luua modellidele lavalise liikumise, mõelda välja helikujunduse või teha kogu kollektsioonile reklaamikampaania. Väga popid on laagri õhtused diskod ning rannapidu. Kõik soovijad saavad ennast proovile panna talendishowl, kus osalemiseks pole piire: showl on üles astunud kõhurääkijad, mustkunstnikud, lauljad, tantsijad, anekdoodivestjad, akrobaadid, stand up koomikud, loomahäälte imiteerijad, loovestjad ja kes kõik veel. Võitjaid ei valita ning kõiki ülesastujaid kostitab publik suure poolehoiu ning vägeva aplausiga. Tulihingelised spordifännid saavad end proovile panna spordipäeval, mis humoorikas võtmes annab võimaluse igasuguses sportlikus vormis olevale laagrilisele – ei ole mingit vahet, kas oled professionaalne judokas või hoiad palli käes esimest korda elus – igaühe jaoks leidub väärikas spordiala!

2. NOORED KASVATAJAD

KülaVilla laste – ja noortelaager toimub juba kolmandat korda ning laagri kaubamärgiks on kõik need aastad olnud noored ja entusiastlikud kasvatajad. Kuigi noormehi on meie laagri kasvatajate hulgas olnud igal aastal, siis tänavu on neid lausa rekordiliselt palju – kokku 6 meeskasvatajat! Eelmisel aastal olid meeskasvatajad konkurentsitult laagri kõige popimad. Kõik kasvatajad on ise mingis valdkonnas profid (moekunstnik, rõivadisainer, kunstnik, muusik, arhitekt, surfar, maailmarändur jne), seega on noortel võimalik saada kasulikke teadmisi ning täpsemat infot nende põnevate valdkondade kohta ning sel moel oma karjääriplaneerimisele või siis uute hobidega tegelemisele hoog sisse anda. Samuti on Küla Villa suvelaagri üheks traditsiooniks vahva külaliskasvatajaga veedetud päev. Üle-eelmisel aastal veetis laagrilistega aega Getter Jaani, kes õpetas kõikidele selgeks ühe tantsu, Grete Klein rääkis oma kogemustest näitlemisega seoses ning meenutas aegu, mil Küla Villas filmiti sellist populaarset seriaali nagu „Padjaklubi“. Eelmisel aastal jagasid laagrilistele oma kogemusi ja nippe sotsiaalmeedias tegutsemisel youtuuberid Martti Hallik ja laulja Adriane. Sel aastal tuleb terveks päevaks laagrisse külla Amanda Hermiine, noor ja andekas näitlejanna, kes mänginud mitmetes seriaalides ning samuti talendikas youtuuber, keda jälgib üle 12 000 noore. Praegu näiteks mängib Amanda Eesti Draamateatri ülimenukas Andrus Kivirähki kirjutatud etenduses „Vaimude tund Koidula tänaval.“ Amanda ema Piret Kalda on Tallinna Linnateatri kõige andekam näitlejanna, kes on laiemale avalikkusele tuttav ühe mammana seriaalist „Papad-Mammad“.

3. SUUREPÄRANE ASUKOHT

KülaVilla laste- ja noortelaager toimub imekaunis kohas – siin on palju avarust ja rohelust ning samas mõnusalt kohti, kus soovi korral omaette olla. Kõik vajalik on käe-jala juures ning eluolu väga hubane.

4. ARENDAD OSKUSI JA ÕPID ENNAST TUNDMA

Külavilla laste- ja noorte suvelaagris on väga palju erinevaid tegevusi, millega Sa võibolla mitte kunagi kokku puutunud ei ole. Võibolla oled Sa tõsine sportlane ning seni ringiga mööda käinud kõikvõimalikest loomingulisemat sorti tegevustest nagu näitlemine, laulmine või anekdootide vestmine? Võibolla oled Sa plaaninud ühineda kooli näitetrupiga aga pole julgenud, sest Sa ei tea, kas oled piisavalt andekas? Külavilla laagris saad kõik need võimalused järgi proovida ning alles seejärel otsustada, mis Sulle päriselt sobib.

5. MÕNUS SELTSKOND

Senine kogemus näitab, et meie laagrisse tulevad nii sõprade pundid kui ka lapsed, kellel pole sõpru kaasas. Ja kogemus näitab ka seda, et hiljemalt esimese päeva õhtuks on kõik leidnud endale uusi tuttavaid, kellega muidu poleks iialgi kohtunud. Meil on palju noori, kes tulevad sel aastal laagrisse juba kolmandat korda ning alati üksi, sest nii on kõige kindlam viis uusi sõpru leida. Samuti saavad paljud laagrilised endale uued suured sõbrad ehk laagrikasvatajad, kellega suheldakse edasi ka pärast laagri lõppu.

6. EKSKLUSIIVSUSVAID ÜKS LAAGRIVAHETUS AASTAS

Külavilla laste- ja noortelaagris osalemine on tõeliselt eksklusiivne, sest igal aastal toimub vaid üks laagrivahetus. Tavaliselt täituvad kõik laagrikohad hiljemalt aprilli lõpuks ning sealt edasi käib juba lapsevanemate vahel omavaheline kauplemine – kui juhtub, et mõni registreerunu ei saa mingil põhusel laagrisse tulla, on tema asemel kohe uus huviline olemas! Laagrilised ise on väitnud, et KülaVilla laagris on mingi eriline soojus ja üksteise usaldus, mis teeb laagrikogemuse nii positiivseks ja erisuguseks. Kõikidega arvestatakse, kõikide arvamusi kuulatakse ja üksteist austatakse.

7. VÄRSKE ÕHK

Pole vist mingi uudis, et tänapäeva lapsed ja noored veedavad suure osa oma ärkvelolekuajast siseruumides, olgu selleks siis kodu, kool, trennid või auto. Värske õhk on tänapäeval tõeline luksus! KülaVilla laagris seda luksust aga pakutakse ning 99% tegevustest toimuvad kõik õues – me sööme, magame ja tegutseme õues. Igal aastal juhtub nii, et lapsevanemad sõidutavad kahvatud ja kurnatud lapsed laagrisse ning tagasi saavad punapõsksed ja energilised. Hea toit, mõnus meelelahutus ja tore seltskond teevad imet!

8. TÕSTAB ENESEKINDLUST JA KASVATAB ISESEISVUST

KülaVilla laste- ja noortelaagris on lapsi, kes pole kunagi laagris käinud ning vahel juhtub, et laagrisse satub mõni laps, kes ise pole tahtnud tulla aga kuna vanematel on vaja tööd teha, siis midagi pole teha. Ja igal aastal juhtub ka nii, et need, kes esmapilgul tundusid ebalevatena või tulnud justkui vastu tahtmist, saavad laagri lõpus toimuval talendishowl kõige suurema aplausi osaliseks! Ja kas pole mitte ka nii, et tänapäeva lastel kipuvad emmed-issid kodus kõik toimetused ette-taha ära tegema ning laager võibolla paljude laste jaoks esimene kord üleüldse, kus ta peab iseseisvalt üles leidma oma kadunud sokid või suutma ilma vanema meeldetuletuseta olla õigel ajal õiges kohas.

9. MÖLLAD TERVE PÄEVA VEMBU-TEMBUMAAL

Esimest korda KülaVilla laste- ja noortelaagri ajaloos on sel aastal võimalik terve ühe päeva möllata Vembu-Tembumaal, kuhu kogu laagrirahvas koos suundub. Kuigi KülaVilla asub veekogu lähedal, siis kehtib kõikidele laagris viibijatele ühesugune keeld – laagri ajal veekogusse ega selle lähedusse ei minda ning ühiseid ujumisi ei toimu. See on vajalik laste turvalisuse huvides. Sel aastal aga võib (ja suisa peab!) ujumisriided kaasa pakkima, sest Vembu-Tembumaal on suur ja lahe veepark, kus kõik saavad oma isu täis lustida.

10. SAAD MEELDEJÄÄVA JA LAHEDA TELKIMISKOGEMUSE

Tänapäeval ei ole vist väga palju laagreid, kus telgitakse. Kõikjal on mugavad majad ja toad, kus ööbitakse ning see on ju tore. Külavilla laste- ja noortelaager on aga läinud teist teed ning püüab elus hoida seda vahvat ning kolmkümmend aastat tagasi ainuvõimalikku reisimisvõimaluse – telkimise – traditsiooni. Tänasele noorte põlvkonnale võib see tunduda ju kummaline, et milleks telkida, kui igal pool on olemas kämpingud, suvilad ja hotellid aga selleks, et neile seda näidata, tuleb seda ju ise kogeda! Telkimise kõige suuremateks plussideks (peale värske õhu muidugi) on asjaolu, et see on põnev, nii eriline ja teistmoodi – luua endale oma väike maailm, kus kehtivad vaid sinu reeglid, kus isegi lõhnab nii eriliselt ning kus kõike, mida sa tavaliselt teed, saab teha hoopis isemoodi. Kui sinu kõrval on tiimikaaslaste telgid, saad teha neile üllatusvisiite, rääkida õudusjutte ning krabistada samal ajal telgilukuga, et kõhedust tekitada või taskulambi valgel kaarte mängida. Ning muidugi on täiesti erakordne see lõhn, aisting ja tunne, mis tekib siis, kui sa hommikul telgiukse lahti teed ja kui kastemärjal rohul esimene päikesetriip sind tervitab! Seda kogemust ei saa ju vahetada mitte millegi muu vastu?

Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi toetus

Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi toetus

Tutvu villaga läbi
VIRTUAALTUURI