Mina ei saa aru, miks inimesed linnas elavad k.a. mina ise?

Postitatud : 05.04.2015


Autor:


Kommentaarid

Olen seda küsimust endalt küsinud ikka ja jälle. Vastused on olnud väga erinevad, kuid lootustandvad- see juhtub minuga ühel heal päeval, kui olen selleks küps ja et hiljemalt 45-selt elan ikka maal. Täna ma ei ole selles päris kindel.

Samas on ilmselge, et kui endalt jälle ja jälle sama küsid , siis miskit sinu sisimas kraabib. Olen ju Tallinna ja Saku maakodu vahet sõitnud tänaseks 15 aastat, ning ikka ja jälle õhtuks Nõmmele tagasi. Teed päeva ära, autosse ja oledki linnas tagasi. Täpselt nagu minu 70 aastane isa, kes ehitab enda elus viiendat elumaja, seekord siis maale- oma isatallu. Ta sõidab iga päev Tartust Pangodi 45 km ja õhtul tagasi, kuigi nullist üles ehitatud hooned on sedavõrd valmis, et võiks mõnusalt kohapeal elada. Aga ei, tema tuleb ikka õhtuks linna tagasi ema juurde.

Meiesuguste kahjuks räägib ilmselgelt fakt, et see miski, mis meid küll maale kisub, ei kaalu üles meie abikaasade armastust linnaelu ja linnakodu järgi- me mehed kohe ei oska üksi olla, kui naisukesi käega katsutavas raadiuses pole. Ja ega vist peakski kui veel peres kasvavad lapsed, keda on vaja igapäev lasteaeda viia ja kooli saata. Aga äkki meeldiks lastele ka hoopiski maaelu?

Mina ei julge väita, et oleksin maa ja töö järgi hull, või et maaelu on üks 100% äge asi, aga samas pean tunnistama, et selles on kindlasti midagi rohkemat, kui ainult miskit. Vahel tundub, et see on vabadus! Miks me seda siis nautida ei oska, mina ei tea.

Nendest tühipaljastest küsimustest on saanud viimasel ajal kummitused. Kui neid endaga arutada,
jõuan peaegu et alati järeldusele- see kõik on vaid aja küsimus. Iseasi on see, palju meile aega kellegile on antud.

No tegelikult pole ju hullu miskit, et mina ja minu pere maal ei ela- sellest võidavad paljud meie külalised, kes on meie maakodu Küla Villa´t tänaseks külastanud ja kes meid lähitulevikus plaanivad ka külastada. Sest, kui meie pere elaks maal, siis poleks külalsitel kuhu tulla ja kus olla.

Tasub teinekord endalt ikka küsida ja siis ka ise vastata.

Seega: Tulge meile külla, sest meid pole kodus!

Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi toetus

Maaküttesüsteemi ehitamine ja peakaitsme suurendamine.
Antud projektitoetuses taotletav eesmärk aitab ettevõttel areneda, säästa aega ja raha, tulla turule uute toodetega ja anda tööd kohalikule elanikule. Vooluvõimsuse suurenemisega on ettevõttel võimalik korraldada suuremaid kultuuriüritusi. Uus küttesüsteem annab stabiilse võimaluse koolituste ja majutusteenuse pakkumiseks ka külmemal ajal.